SEO TIPS

S

Wskazówki dotyczące pozycjonowania stron www

Nawigacja wewnętrzna


Dlaczego nawigacja wewnętrzna jest tak ważna? Poniewać roboty wyszukiwarki Google używają linków, aby dowiedzieć się, jakie treści dostępne są w Twojej witrynie i jaka jest ich wartość.

Google indeksuje witryny, podążając za linkami wewnętrznymi i zewnętrznymi za pomocą bota o nazwie Googlebot. Ten bot przybywa na stronę główną witryny, zaczyna renderować stronę i podąża za pierwszym linkiem. Korzystając z linków Google określa związek między różnymi stronami, wpisami i inną treścią. W ten sposób Google dowiaduje się, które strony w Twojej witrynie obejmują podobne tematy. Zgodnie z wytycznymi dla webmasterów prawidłowa nawigacja wewnętrzna to dobra praktyka na pozycjonowanie strony.

Nawigacja okruszkowa

Breadcrumbs, czyli nawigacja okruszkowa, powie Ci, gdzie jesteś w strukturze strony i ile kroków możesz wykonać, aby powrócić na stronę główną. Breadcrumbs pojawiają się również w Google. Jeśli dodajesz poprawną formę danych strukturalnych do swojej witryny, wyszukiwarki mogą pobrać te dane i mogą pokazać menu nawigacyjne w wynikach wyszukiwania. Zapewniają one użytkownikom łatwy do zrozumienia przegląd miejsca w witrynie. Zobrazować to można w następujący sposób:

Strona główna > Oferta > Zabawki edukacyjne

breadcrumbs w google

Pamiętaj o tym, że prawidłowa nawigacja wewnętrzna to klucz do sukcesu!

Dołącz do naszej społeczności!


831

Unikalnych odwiedzin

120

Zadowolonych
użytkowników

40

Aktywnych
użytkowników

66

Pozytywnych
opinii