SEO TIPS

S

Wskazówki dotyczące pozycjonowania stron www

Optymalizacja treści


Optymalizując swój serwis pod kątem SEO warto poświęcić sporo uwagi na jego zawartość. Google jest wyszukiwarką tekstową, dlatego dostępne w serwisie wartościowe treści mają tak istotną rolę w procesie pozycjonowania. Oczywiście nie należy zapominać o tym, że treści mają przede wszystkim służyć użytkownikom – odpowiadać na ich pytania i prezentować pożądane dla nich informacje.

content is king

Bądź oryginalny

Unikalność tekstów jest kluczowa. Wartościowe i oryginalne treści nie tylko zachęcą użytkownika do dłuższego pozostania na Twojej strony, ale również będą silnym czynnikiem wpływającym skuteczne pozycjonowanie. Opisy nie powinny się powielać w obrębie Twojej witryny, ani być kopiowane z innych serwisów zewnętrznych. Chcesz być lepszy od konkurencji, dlatego nigdy nie stosuj praktyki „kopiuj – wklej” i publikuj tylko wyjątkowe materiały.

Pisz jak ekspert w branży

Zaprezentuj się jako ekspert w swojej dziedzinie. Zwróć uwagę na to, żeby treści, które publikujesz były poprawne, atrakcyjne i przydatne dla potencjalnych odbiorców. Dokładnie opisz ofertę, zwróć uwagę na parametry techniczne i staraj się wyczerpać dany temat. Czujesz, że to za mało? – stwórz bazę wiedzy lub pisz bloga, gdzie na bieżąco będziesz publikował wartościowe artykuły branżowe.

Zwróć uwagę na nasycenie

Słowa kluczowe mają znaczenie. Postaraj się zachować umiar i nie wciskaj ich na siłę - używać synonimów i wyrazów bliskoznacznych. Unikaj wstawiania dużej ilości fraz kluczowych, bo mogą zostać odebrane za spam.

Uporządkuj i uatrakcyjnij

Blok tekstu pisany drobnym maczkiem nie zachęci użytkownika do jego przeczytania. Zwróć uwagę na formatowanie i odpowiednią strukturę:

  • stosuj wypunktowania,
  • dziel tekst na akapity,
  • dostosuj wielkość czcionki,
  • umieszczaj dane w tabelach,
  • dodaj grafiki i ilustracje,
  • pamiętaj o nagłówkach.

Tak przygotowany tekst z pewnością będzie bardziej czytelny i o wiele bardziej atrakcyjny dla użytkownika, co jest zgodne z wytycznymi dla webmasterów Googe.

Przygotowując zawartość na swoja stronę miej na uwadze potrzeby użytkowników. Dostarczaj treści wysokiej jakości, właściwie sformatowane, odpowiadające oczekiwaniom odbiorców i przede wszystkim unikalne. Pamiętaj również, aby nie przesycić opisów słowami kluczowymi. Warto również zwrócić uwagę na oferty firm, które realizują tzw. content marketing.

Dołącz do naszej społeczności!


831

Unikalnych odwiedzin

120

Zadowolonych
użytkowników

40

Aktywnych
użytkowników

66

Pozytywnych
opinii